Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowe zainteresowanie pracą w Straży Granicznej. Prawie 5 tysięcy podań [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W ub. roku prawie 5 tys. osób złożyło podania o przyjęcie do Straży Granicznej.
W ub. roku prawie 5 tys. osób złożyło podania o przyjęcie do Straży Granicznej. Straż Graniczna
W ubiegłym roku w szeregi Straży Granicznej chciało wstąpić prawie 5 tys. osób. Dotyczy to głównie przygranicznych województw na wschodzie Polski. W bieżącym 2024 roku podań może być jeszcze więcej, SG zapowiada rekordową liczbę przyjęć.

- Od dawna nie było tak dużego zainteresowania służbą w Straży Granicznej. To przede wszystkim zasługa samych funkcjonariuszy SG. To strażnicy graniczni są najlepszą reklamą formacji: profesjonalni, zaangażowani, odważni, dumni z munduru, który noszą - informuje zespół prasowy Komendy Głównej Straży Granicznej.

Są też oczywiście przyziemne powody. To przede wszystkim pewna praca, dobre zarobki i nieco inne zadania, niż choćby w policji. Nie bez znaczenia jest też nieco gorsza sytuacja na rynku pracy we wschodnich województwach, w porównaniu do pozostałej części kraju, a to właśnie na wschodzie kraju najbardziej potrzeba nowych funkcjonariuszy.

O przyjęcie do Straży Granicznej, w różnych oddziałach SG w Polsce, w minionym 2023 roku ubiegało się 4,9 tys. osób, rok wcześniej prawie 4,4 tys., a w 2021 roku prawie 4,1 tys. W 2023 roku do służby zostało przyjętych prawie 1,1 tys. osób, w 2022 r. – 869, w 2021 – 767, a w 2020 r. – 426.

- W tym roku planujemy nabór aż 1,2 tys. osób! Nabór prowadzony jest w sposób ciągły, a przyjęcia odbędą się w czterech terminach: 8 stycznia, 6 maja, 2 września i 9 grudnia - informuje KGSG.

Do działającego głównie w województwie podkarpackim Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ubiegłym roku przyjętych zostało 135 osób do służby przygotowawczej. W tym roku ma być prawie dwa razy, bo aż 200 i jest to rekord.

Obecny nabór prowadzony jest pod kątem planowanych przyjęć do pełnienia służby w placówkach BiOSG Straży Granicznej:

[* Horyniec Zdrój,

  • Lubaczów,
  • Korczowa,
  • Medyka,
  • Hermanowice,
  • Huwniki,
  • Wojtkowa,
  • Krościenko,
  • Czarna Górna,
  • Stuposiany,
  • Ustrzyki Górne,
  • Wetlina.

- Nie ukrywamy, że sito selekcyjne jest gęste. Aby zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej, trzeba spełnić szereg wymogów psychofizycznych m.in.: przejść wariograf, zdać testy sprawnościowe, stanąć przed komisją lekarską i uzyskać dostęp do informacji niejawnych. Możemy się pochwalić, że funkcjonariusze SG z sukcesami reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Z naszego doświadczenia korzystają i chcą korzystać zagraniczne służby graniczne - twierdzi KGSG.

Rekrutacja do służby w Straży Granicznej prowadzona jest w sposób ciągły, podanie można złożyć w dowolnej chwili.

Kto może zostać funkcjonariuszem, gdzie i kiedy można składać podania i przede wszystkim jakie wymagania trzeba spełnić, można sprawdzić w zakładkach na stronach internetowych: na stronie BiOSG i innych oddziałów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rekordowe zainteresowanie pracą w Straży Granicznej. Prawie 5 tysięcy podań [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rudniknadsanem.naszemiasto.pl Nasze Miasto